Konińska starówka
Przyjazd od 28 maj '23
Wyjazd do 29 maj '23

Konińska starówka

 1. Strona główna
 2. Atrakcje
 3. Konińska starówka

Konińska Starówka to doskonałe miejsce by poznać bogatą historię miasta oraz całego regionu konińskiego.

Do najciekawszych miejsc, które trzeba odwiedzić należy m.in.. słup koniński – najstarszy znak drogowy w Polsce z inskrypcją z 1151 roku, gotycki kościół św. Bartłomieja, urodziwy ratusz miejski, najstarszy murowany dom w mieście – Dom Zemełki, budynek dawnej synagogi, kościół Ojców Reformatów, kościół ewangelicko-augsburski czy chociażby jeden z najstarszych parków miejskich w Polsce – Park Chopina.

Odległość od Hotelu: 20 km

Informacje praktyczne/ciekawostki:

Na spacer po konińskiej starówki trzeba przeznaczyć ok. 2-3 godzin. Zdecydowaną większość obiektów niestety przyjdzie zwiedzić nam jedynie z zewnątrz. Warto przespacerować się pięknym konińskim Bulwarem ciągnącym się lewym brzegiem rzeki Warty.

Planując zwiedzanie Konin najlepiej udać się najpierw do Centrum Informacji Turystycznej na ul. Dworcowej 2 w Koninie (62 246 32 48, 668 513 877). W punkcie
„i” dowiemy się jakie miejsca należy koniecznie odwiedzić będąc turystom
na Ziemi Konińskiej. Punkt otwarty jest w sezonie turystycznym w dni robocze w godzinach 9-17 oraz w każdą sobotę 10-14.

mobile nav bg
 • Strona główna
 • Zobacz na mapie
  Newsletter

  Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o aktualnych ofertach.

  Ta strona używa COOKIES.

  Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

  OK, zamknij