Kopalnia węgla brunatnego
Przyjazd od 30 wrz '23
Wyjazd do 01 paź '23

Kopalnia węgla brunatnego

 1. Strona główna
 2. Atrakcje
 3. Kopalnia węgla brunatnego

Ze skraju wyrobiska usytuowanego tuż obok miejscowości Kleczew podziwiać można ogromną przestrzeń wciąż jeszcze eksploatowanej kopalni na terenie regionu konińskiego. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim potężne koparki, zwałowarki i taśmociągi, bez których człowiek nie poradziłby sobie podczas wydobywania tego jakże cennego kruszcu.

Pierwsze odkrywki na Ziemi Konińskiej rozpoczęły proces eksploatacji jeszcze w czasach II Wojny Światowej i usytuowane były na terenie Miasta Konina. Obecnie funkcjonują cztery odkrywki na terenie gmin powiatu konińskiego – Kleczewa i Wierzbinka.

Odległość od Hotelu: 25 km

Informacje praktyczne/ciekawostki:

W obrębie konińskich odkrywek znaleźć można kilka „punktów widokowych” spośród których rozciąga się niesamowity widok na wyrobiska kopalniane.

Dla grup, które zgłoszą swój udział na kilka dni wcześniej w sekretariacie naczelnego inżyniera górniczego w Kleczewie istnieje możliwość bezpłatnego zwiedzanie wyrobisk kopalnianych i dyspozytorni.

mobile nav bg
 • Strona główna
 • Zobacz na mapie
  Newsletter

  Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o aktualnych ofertach.

  Ta strona używa COOKIES.

  Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

  OK, zamknij